wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się dewastują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów model płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz