środa, 25 maja 2016

Budowa balaski plastykowe na plot i bramkę sztachetowa nie zada pozwolenia na to oraz sygnalizowania tego faktu gminie wyjąwszy szczególne przypadki.

Budowa plot z plastiku na ogrodzenie i bramkę sztachetowa nie zada pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu do urzędu oprócz kilku przypadków.

Plot PVC na plot i bramkę ogrodzeniowa nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane pośrodku dwoma przylegającymi działkami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń obok prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia sztachetki plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego instalacji oraz proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia powinno się dodać oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasami do stawiania sztachetki z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachetek zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie ogrodzenia można rozpocząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, kiedy projektowane balustrady z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachet jest niekompatybilne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji kiedy projektowane plot z PCV na plot i furtę ogrodzeniowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty pobudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz